UTHULL E MOLLËS SË EGËR ( 500 mililitra )

Çmimmi 4 euro.

Përfitimet:
• Reduktimi I kolesterolit
• Rregullimi I tensionit
• Rregullimi I sheqerit në gjak
• Antifungale
• Tonik I shkëlqyer
• Për humbje peshë
• Pastrues I toksinave në trup
• E mirë për venat e trupit

Karakteristikat :
• Është medicinë dhe ushqim
• E lehtë për t’u përdorur
• E mirë për shëndetin

Informacioni tjetër:
• Uthulla e mollës së egër (Apple cider) është e njohur si antibiotik, vrasës i baktereve dhe ndihmuesi më i mirë natyral për qarkullimin e gjakut. Uthulla e mollës së egër mund të përdoret si antifungal (antikërpudha) ku një sasi e uthullës hudhet në një kofë me ujë të vokët dhe në të zhyten këmbët e mbahen për 15 minuta , e në këtë mënyrë I mbytë të gjitha këpurdhat e këmbëve bakteriet të carat e këmbëve. Poashtu sikur tonik mund të përdoret kun ë një gotë më ujë çitet një lugë e mesme uthull dhe përzihet mandej me an të pambukut të pastër pastrohet me të fytyra lihet për një kohë dhe shpërlahet me ujë, kjo është një mënyrë fenomenale për zbutje lëkurës dhe heqje të akneve apo puçrrave.

Përdorimi : Një lugë e gjellës uthull tretet në një gotë me ujë dhe pihet sipas dëshirës (një her në ditë apo dy) poashtu opsionale është shtimi edhe I një luge mjalt dhe një lugë gjelle limon në atë gotë e kjo është një pije fenomenale dhe plot vlera për organizmin.

Porosit në SEND MESSAGE apo në numrat :+37745810492 (Viber), +381631523152 (Viber)

Check Also

Vajin e ullirit përdoreni për lyerje e gjithë trupit edhe flokëve, por njëkohësisht përdoreni si ilac dhe ushqim

Vaji i ullirit mund te përdoret edhe si melhem për lyerje, forcon flokët idhe ndalon të th…