Ulja e kolesterolit në gjak me kokërr te zezë (Receta)

Ulja e kolesterolit në gjak

Pihet doza e këshilluar: Pesëmbëdhjetë minuta para mëngjesit dhe darkës, merret një lugë e vogël e vajit të Farës së Zezë dhe hidhet në një gotë të mbushur përgjysmë me ujë të vakët dhe më pas hidhet një lugë e madhe mjaltë. Mbasi përzihet mirë pihet kështu për çdo ditë derisa të ndiheni mirë. Shmangu përdorimit të yndyrnave shtazore dhe përpiqu të ulësh peshën.

Check Also

ILAÇI SHËRUES NGA NËNA NAXHIJE

ILAÇI SHËRUES NGA NËNA NAXHIJE Nëna Naxhije kishte dy vite që nuk kishte ecur me këmbët e …