Soda eliminon dhjamin tek barku, kofshët dhe krahu. Që të funksionojë duhet ta përgatisni vetëm kështu!

Soda bikarbon është padyshim përbërësi më i zakonshëm i përdorur, për shkak të përfitimeve të shumta që ka. Në këtë artikull, ju mund të zbuloni sesi të përshpejtoni proçesin e humbjes së peshës për të arritur qëllimin tuaj edhe më shpejt. Nuk është e vështirë. Sekreti është që të përfshini pak sodë buke në dietën tuaj.

Këtu është 1 recetë e lehtë që ju mund ta vini në zbatim që nga ky moment:

Sodë bikarbon me lëng limoni

Përbërësit:
½ filxhan çaji me ujë
1 lugë çaji me sodë
½ filxhan çaji me limon

Udhëzime:
Kjo është shumë e lehtë për t’u përgatitur. Merrni një gotë ujë dhe pastaj vendosni pak sodë në të. Trazojeni mirë derisa soda të tretet plotësisht dhe më pas shtoni lëngun e limonit.
Pijeni çdo ditë, 20 minuta para se të konsumoni mëngjesin.

Check Also

ILAÇI SHËRUES NGA NËNA NAXHIJE

ILAÇI SHËRUES NGA NËNA NAXHIJE Nëna Naxhije kishte dy vite që nuk kishte ecur me këmbët e …