KRIPA ROZË E HIMALAJEVE – E VETMJA KRIPË E SHËNDETSHME

Kjo është kripa më e pastër që ekziston në tokë. Që prej shekujsh është e rrethuar nga bora dhe akullnajat, duke e mbrojtur kripën nga ndotja moderne ditore, gjë që e bën kripën e Himalajeve kripën më të pastër që gjendet në tokë.
Kripa e Himalajeve përmban 84 elemente natyrore që i nevojiten trupit të njeriut.

Per shkak te vlerave te larta ushqyese, konsumimi i saj ofron disa avantazhe:

Rrit hidratimin
Ndihmon në funksionimin e duhur të metabolizmit
Përmirëson qarkullimin e gjakut
Ruan shëndetin e mushkërive
Normalizon frymëmarrjen dhe liron sinuset
Ndihmon zorrët për të absorbuar ushqyesit
Nivelizon sheqerin në gjak
Parandalon dhimbjet e muskujve
Forcon kockat
Ruan shëndetin e enëve të gjakut
Është thelbësore për rregullimin e tensionit të gjakut
Rregullon pagjumësinë
Eliminon sedimentet për të hequr toksinat.

Tani që mësuat sesa përfitime të mëdha mund të keni nga kripa e himalajeve, përdoreni atë si zëvendësim për kripën tuaj standarde!

E gjeni në BioNatural Shop (Prishtinë, tek Qafa, përballë pompës)

Check Also

Interesat

Interesat Në procesin e jetës, njeriu zgjeron çdo ditë kontaktin me botën që e rrethon, de…