mjalti xhelozia

KËSHILLA RRETH MJALTIT

 

Mjalti nuk këshillohet të mbahet në frigorifer sepse thith lagështirën

Mjalti origjinal ka një aromë të veçantë si esencë dhe kjo ndihet më shumë kur e presim mjaltin apo kur hapim kapakun e enës me mjaltë

Konsumatorët duhet të zgjedhin mjaltin e parë

Ngrënia e rregullt e mjaltit ndihmon në forcimin e memories dhe rrit imunitetin, si dhe forcon fizikisht organizmin, atribuar kjo vetive antioksiduese që përmban.

Zëvendësoni sheqerin me mjaltin kur pini qumësht, kos apo çaj.

Mjalti është më i dobishëm se sheqeri, sepse asimilohet më mirë, ka aromë të shkëlqyer dhe i jep shumë energji organizmit.

Check Also

MJALTI NUK PRISHET KURRË?

PSE MJALTI NUK PRISHET KURRË? “Zoti yt i dha instikt bletës: Ndërto shtëpi nëpër male (kod…